המועמד עמוס גרבצקי

נעים להכיר, עמוס גרבצקי 

הנני פעיל בזירה הציבורית של מורי הדרך זה למעלה מעשור. בשנים 2010 עד 2015 באגודת מורי הדרך, כחבר מועצה ומזכירות.  בשנת 2015 פרשתי מהאגודה, לאחר שהיה ברור כי חדלה להיות ביתם של מורי הדרך בתיירות הנכנסת. מיד אח”כ עברתי לתרום את חלקי במסגרת “מורשת דרך”, כחבר מועצה ומזכירות עד היום.

משהו עליי   
הדרכת תיירים הינה עיסוקי העיקרי כ-30 שנה. עיקר עבודתי הינו הדרכת קבוצות, באנגלית וגרמנית. לעיתים אני עוסק גם בהדרכת FIT, ברכב אשכול (אותו אני שוכר ע”פ הצורך). 
בהשכלתי – הנני בוגר משפטים (ועו”ד לא פעיל) והשלמתי תואר שני במנהל עסקים. בעבר הרחוק שימשתי בתפקידי ניהול שונים, בעיקר בתחום השיווק.          

בנוגע לפעילותי הציבורית, הנני מתמקד בשנים האחרונות בעיקר בנושאים המשפטיים:

  • ריכוז הפעילות בזירת החקיקה (בעיקר הכנסת), מאבק קריטי לאור הכרסום הצפוי בחובת העסקת מורה דרך בתיירות הנכנסת בחוק שירותי התיירות החדש.
  • המאבק להכרה ב”מורשת דרך” כארגון היציג למורי הדרך בתיירות הנכנסת.
  • המאבק לשיפור הסכמי העבודה (שלצערנו איננו שותפים להם).

אני משוכנע כי קיים הבדל בסיסי בין תיירות נכנסת לתיירות פנים. גם אם חלקנו עוסקים בהדרכה בשני עולמות התעסוקה, הרי שההבדלים ביניהם דורשים ארגוני עובדים עצמאיים המנוהלים על ידי מי שבפועל מתפרנס מהם. זה ההיגיון בקיומה של  “מורשת דרך”  כארגון היציג של מורי הדרך בתיירות הנכנסת, ואגודת מורי הדרך כארגון היציג לתיירות פנים. השאיפה שלי היא להביא להקמת ארגון גג פדרטיבי, תחת כנפיו יהיה שיתוף פעולה מלא בין הארגונים השונים.