המועמד יואב רותם

שלום שמי יואב רותם נשוי ואב לשני ילדים קטנים.

אני בן 38 ומתגורר כיום בקיבוץ מעלה החמישה. בעל תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית ביחסים בין לאומיים וא”י.

התחלתי להדריך לפני הצבא בשנת שירות במסגרת החברה להגנת הטבע בבית ספר שדה הר הנגב. עם שחרורי מהצבא חזרתי להדרכה מגוונת של ישראלים ביחד עם הכשרת מדריכים של יד בן צבי בירושלים. במקביל התחלתי להדריך נוער אמריקאי בארץ וקבוצות תגלית. מיד לאחר סיום התואר שלי בשנת 2010 השלמתי את לימודי תעודת מורה הדרך ומאז ועד הקורונה לא עצרתי 🙂 בתקופת לימודי לתואר עבדתי במרכז דוידסון (המון השתלמויות באזור הפינה הדרום מערבית של הר הבית) בגן הארכיאולוגי וביד בן צבי כמדריך שלהם.

בשנים האחרונות התמקדתי בהדרכת קבוצות נוצרים אוונגלים וטיולים פרטיים של זוגות ומשפחות אמריקאיות. בלימודי התואר שלי וגם במסגרת העבודה התרכזתי והשתדלתי להתמחות בתקופת בית ראשון (הברזל) והבית השני, בארכיאולוגיה ואתרים הנקשרים לתקופות. 

התמחות נוספת שלי היא בתחום היין. מתוך אהבה עמוקה לנושא ולסיפור היין הישראלי עשיתי את ההתמחות של משרד התיירות על תיירות יין ולאחרונה סיימתי שלב 3 של לימודי יין ב.WSET אני משקיע הרבה בהכרת  היקבים הישראלים וכמובן היין שלהם.

אחד הדברים שריגשו אותי מאוד בכל התקופה האחרונה היה הנתינה הגדולה של המתנדבים במורשת דרך. נתינה שהביאה לתועלת אדירה במיוחד בעניין תשלומי הביטוח הלאומי ובתחילת המשבר גם המעבר מבית לחם ושטחי סי וחזרה. לאחרונה גם השתתפתי בהשתלמות סופר רלבנטית שתרמה לי רבות. הבנתי את הפוטנציאל שיש לאירגון מקצועי כמו שלנו לתת ולתרום בעזרה ובפיתוח המדריכים. יש תחושה חזקה שחסרים צעירים מתחת לאלונקה והחלטתי לנסות ולהעמיד את עצמי להצטרפות למועצה.

לדעתי הנושאים הבוערים כיום לאירגון הם.

א. היציאה ממשבר הקורונה, המשך התמיכה מול הגורמים הממשלתיים בעניין.

ב. העברת אחוזי ההפרשה שלנו מהמשכורת למורשת דרך ולא לאגודה הישנה. 

ג. שימור הרלוונטיות של מורי דרך וחיזוק החובה לשימוש בנו בחוק.

ד. פיתוח השתלמויות רלוונטיות להדרכה של קהלי יעד שונים. 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g293983-d8009638-Reviews-Yoav_Rotem_Private_Tours_Israel-Jerusalem_Jerusalem_District.html