המועמד גדי דהאן

נעים להכיר – גדי דהאן, מורה דרך מוסמך, נשוי לאריקה ואב לסתיו, שקד וצפריר.

נולדתי בירושלים וגדלתי בשכונת מוסררה. אני תושב פעיל עם רזומה בפעילות סביבתית הן בשכונת ארמון הנציב בה אני גר והן ברמה הירושלמית העירונית. אני שותף ליוזמות קהילתיות וחברתיות רבות. 

כמורה דרך מוסמך משנת 2007, עבדתי עם קהלי יעד מגוונים, כאשר מירב עבודותי מתרכזת בתיירות הנכנסת.

המקצוע הוביל אותי לנסיון רב והתמחות בתיירות חינוכית (כולל עבודה במטה החינוך של תגלית, וכמנהל חינוכי עבור פרוייקט תגלית), עבודה רבה בתיירות צליינית / עולי רגל ממדינות רבות, אנשי עסקים הן מהארץ ומחו”ל (גוגל ישראל / אירופה, אינטל, מש”ב של משרד החוץ ועוד) במסגרת העבודה, למדתי לתת מענה לאוכלוסיות מגוונות, ומעולם לא התמקדתי בסוג מסויים של עבודה עם קהל יעד ספציפי וללא חתך גילאים מסויים. 

ההחלטה שלי למעורבות ממשית בעולם מורי הדרך, החלה עם הכנס המפורסם שהיה בנתניה, וההבנה כי מורי הדרך זקוקים לייצוג ראוי ואחר מהקיים. במסגרת העבודה שלי עבור אלי שילר ז”ל החל משנת 2005, יצא לי להכיר ערב רב של מורי דרך בכל חלקי הארץ מעבר לאלו שאנו נפגשים איתם בעולם התיירות הנכנסת. ולאחר שנתיים בועדת הביקורת של מורשת דרך, החלטתי לרוץ למועצה לקדנציה הראשונה אותה אני מסיים עם התפקיד של המזכיר של מורשת דרך והקמת חמ”ל אבטלה וביחד עם וואי לאם, ורבקה, ארז ושאר המתנדבים בחמ”ל, פעלנו על מנת לאפשר רווחה כלכלית לאוכלוסיית מורי הדרך, בעבודה אינטנסיבית מול הביטוח הלאומי לאורך חודשים רבים שעם סיום שנת המס לא נראים כי יסתיימו בקרוב.

זאת הזדמנות נהדרת להגיד תודה רבה לפעילים ולשותפים לדרך שאני לא חושב שמורי הדרך באמת מבינים את גודל ההקרבה וגודל ההשקעה שלהן.ם בחודשים האחרונים!!

החזון שלי עבור מורשת דרך 

כאמור אני משמש כמזכיר העמותה מחודש ינואר 2020, אני פועל ומעוניין להמשיך ולפעול על מנת לבסס את מוסדות העמותה באופן שיאפשר לעמותה לנוע שנים קדימה. מורשת דרך, מהווה כיום ארגון עובדים חזק ויציב, והצליחה עם הדבר החשוב ביותר – ההון האנושי המעולה המרכיב את המקצוע שלנו, לשנות את המציאות של מורי הדרך, לעמוד על נושאים עקרוניים החשובים לנו, ואני רואה את מועמדותי ככלי שתפקידו למצב את מעמד מורי הדרך ולשמר את ההבנה כי מורי הדרך הינם הפנים, תרתי משמע, של המדינה שלנו – על כלל המורכבויות והעושר התרבותי, ההיסטורי והדתי שיש לארץ הקודש להציע. 

נושאים שאני עוסק בהם ומעוניין להמשיכם:

  • המלחמה בהדרכה הבלתי חוקית ובנסיונות של משרד התיירות להכשיר את השרץ של מתן אשרות עבודה שלא כחוק ושלא בסמכות המשרד לעובדים זרים מכל העולם
  • מורי הדרך – שותפים ליצירת החוויה התיירותית ביחד עם סוכני הנסיעות! אנו עושים זאת כשווי ערך וכנציגים של סוכני הנסיעות אל מול הקבוצה – סוכני הנסיעות צריכים לחזור ולראות בנו כשותפים למקצוע!
  • חמל אבטלה – המשך ייצוג מורי הדרך אל מול ביטוח לאומי וסיוע לכמה שיותר מורי דרך כפי שעשינו עד כה – עם כל הקושי שבדבר
  • אתר מורשת דרך – להמשיך לבנות את האתר על מנת לבסס אותו כמשענת מקצועית למורי הדרך.

להתראות בדרכים ובכנס