המועמד אנדרה ווינברג

שלום חברים, שותפים לדרך

אני אנדרה ווינברג בן 48 יליד סאן פאולו ברזיל. נשואי לדבי ואבא לניתאי ועמית. גר במודיעין.

עליתי לארץ ב1994 אחרי שנים משמעותיות של השתתפות בתנועת נוער ציוני של הקהילה בברזיל גם כחניך, גם כמדריך ומנהיג התנועה אחרי השתתפות ב1991 בתוכנית שנת הכשרה של הסוכנות היהודית. בתוכנית זאת לא רק התאהבתי בארץ, נופיה וההיסטוריה שלה גם נפגשתי עם מורי דרך שתרמו לי הרבה תוכן וחוויות שעיצבו את חיי. לכן כשעליתי לארץ כבר ידעתי שאני רוצה ללמוד היסטוריה ולהיות מדריך תיירים ותלמידים.

סיימתי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה באוניברסיטה בר אילן ובאוניברסיטה למדתי בקורס מורי דרך של משרד התיירות. סיימתי את הקורס ב1997 ומייד התחלתי להדריך קבוצות של הסוכנות היהודית תוכנית תפוז וקצת א”כ את הקבוצות הראשונות של תגית. 

ב2000 אחרי שירות צבאי התחלתי גם להדריך צליינות. שפות הדרכה פורטוגזית וספרדית.

בתקופת האינתיפאדה השנייה עברתי לעבוד בסוכנות יהודית בה ניהלתי תוכניות חינוכיות שונות עד 2006. אז בחרתי לחזור להדרכה בארץ וגם המשכתי להדריך בפולין, ליטא, פראג ואמסטרדם את ההיסטוריה היהודית.

ב2009-2010 עבדתי כמנהל אופרציה בג’נסיס תורס ובסוף 2010 יצאתי לשליחות קהילתית מטעם הסוכנות היהודית בברזיל. נשארנו בשליחות עד 2016. מאז חזרתי להדריך בעיקר על רכב אשכול וקבוצות חינוכיות ותרבותיות.

אני רואה בעבודת מורי הדרך בנוסף מלאפשר לתייר את הגשמת מטרותיו בביקור בארץ גם להציג את פנייה היפות וגם פנייה המורכבות של ארצנו ולשנות ככה דעות קדומות.  

אשמח להיות שותף במועצת מורשת דרך

  • לעזור בגיוס חברים חדשים
  • לפתח השתלמויות למורי הדרך התורמות לעבודתנו כיום
  • לקדם חשיבה על תיירות העתיד
  • להרים דגל לעשייה חברתית של מורי הדרך למען שוויוניות בחברה ישראלית ולמען אוכלוסיות חלשות. כדוגמה לארגן טיולים חינמים לנשים וילדים בסיכון
  • לפתח עוד ועוד טיולים נגישים!

אפשר להכיר את האתר שלי אדמה ישראל ב adamaisrael.com

וגם בTripAdvisor  -Andre Wajnberg