המועמדת רבקה נוקריאן

אני רבקה נוקריאן, מורת דרך משנת 1999 [עם הפסקות]. מתגוררת במושב ליד ירושלים ומחוברת לעיר בנימים של היסטוריה, תרבות, קולינריה, הווה ועתיד. 

גדלתי בישוב קטן, למדתי בבית ספר ‘הדסים’, שם נחשפתי לתלמידים שהגיעו מרחבי העולם וגם מהסביבה, תלמידים שהגיעו מרקעים שונים ומסביבות חיים שונות.

בתור מורת דרך אני מדריכה בשפות שונות, לקהלים ממדינות רבות. חלק גדול מהעבודה עם קבוצות, דרך סוכנים. חשוב לי להתחבר ולחבר את הקבוצה במהלך הסיור בארץ.
כאשר אני מדריכה באופן פרטי, אני בונה סיורים שיאפשרו להתחבר להיסטוריה וגם לתרבות הישראלית, כאשר אני מבררת מראש מה תחומי הענין של המודרכים, באופן שישאיר אותם עם חוויה שתלווה אותם במהלך החיים ובמשך שנים. 

במהלך השנים תמיד מצאתי את עצמי בהתנדבויות שונות, שכוונו כלפי השוליים של החברה הישראלית.

בשנה האחרונה התנדבתי בחמ”ל אבטלה שהקימה מורשת דרך, במטרה לתת מענה למורי דרך מול הביטוח הלאומי.

בהמשך, יצרתי עם כמה חברים מיזם “ערבות ומעורבות” שנקרא גם “מורי דרך בלב“, שמטרתו להושיט יד לסיוע למורי דרך במצב שנכפה עלינו. אנו מציעים עזרה בתחומים שונים – ולעתים זה מתבטא באוזן קשבת ויצירת קשרים שנותקו בעקבות משבר הקורונה. 

במסגרת “מורי דרך בלב“, הפעלתי מתנדבים בכמה מהפעילויות שיזמתי; במסגרת ההתנדבות בחמ”ל אבטלה גיליתי שאני מצליחה לעודד אנשים שכבר כמעט ויתרו על מה שמגיע להם. אני מקווה שיתאפשר לי להרחיב את הפעילות הזו, שאני רואה בה חשיבות רבה – לשמור על מורי דרך שנשכחו, ליצור מעורבות בין מורי הדרך, ליזום פעילויות ועוד.

מבין תחביביי, מעבר לטיול ולהדרכה – צילום, בישול בריאותי ועוד.

יש לא מעט מחברי מורשת שיוכלו להמליץ, אציין רק כמה שמות: יעקב נוף, רון סיני, גדי דהאן ועוד רבים.

בברכה,

רבקה